Aqua Fitness

W uproszczeniu, AquaFitness to znane z siłowni ćwiczenia na rowerze lub bieżni przeniesione w środowisko wodne. Każde z urządzeń zachowuje wszystkie swoje zalety przy okazji zostawiając na lądzie wiele wad. Woda pozwala na zwiększenie oporu w trakcie ćwiczeń, a co za tym idzie intensywności całego treningu. Dzięki wyporności wody, częściowo zanurzone ciało jest lżejsze co wpływa na zmniejszenie obciążenia stawów i kręgosłupa.

AquaFitness nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych. Zarówno osoby z osteoporozą czy nadwagą mogą bezpiecznie ćwiczyć na rowerach i bieżniach wodnych. Urządzenia AquaFitnessBike są od lat wykorzystywane również w procesach rehabilitacji osób po urazach układu ruchowego. Ćwiczenia pozwalają nie tylko zwiększyć ogólną wytrzymałość organizmu i siłę ale także usprawnić krążenie krwi, zmniejszyć ryzyko zawału oraz poprawić jakość snu.

AquaFitness zalecany jest również kobietom w ciąży. Redukcja napięcia mięśniowego pozwala zmniejszyć bóle kręgosłupa i karku. Ćwiczenia w wodzie pomagają usprawnić dopływ tlenu i składników odżywczych do płodu, zwiększyć pojemność płuc oraz poprawić ogólne samopoczucie i nastrój. Specyfika środowiska pozwala na eliminację ryzyka upadku i urazu podczas ćwiczeń.

Oferta dla użytkowników prywatnych i komercyjnych:

Skontaktuj się z nami